Okrogla miza “E-zbirke: odličen pripomoček ali strah pred neznanim?”

Okrogla miza “E-zbirke: odličen pripomoček ali strah pred neznanim?”

Z okroglo mizo E-zbirke: odličen pripomoček ali strah pred neznanim? smo uspešno zaključili projekt »Evalvacija ponudbe elektronskih podatkovnih zbirk Osrednje knjižnice Celje in vzorčni izobraževalni program za dvig kompetenc na področju informacijske pismenosti«, v okviru Javnega razpisa “Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024-2027.

Splošne knjižnice, med njimi tudi Osrednja knjižnica Celje, že vrsto let poleg tradicionalnih storitev razvija in bogati ponudbo storitev na spletu. Med drugim nudi tudi oddaljen dostop do podatkovnih zbirk, ki je za vse njihove člane brezplačen: Digitalna knjižnica Slovenije, Dobre knjige, Obrazi slovenskih pokrajin, Press Reader, EBSCO host, Tax-Fin-Lex, E-bonitete, Kamra, portal Fran. Na okrogli mizi so sogovorniki debatirali o tem, kako spodbuditi občinstvo k večji uporabi verodostojnih virov, kot so naprimer e-zbirke Osrednje knjižnice Celje.

Sogovorniki:

  • Leo Očko, koordinatorica območnih nalog v Osrednji knjižnici Celje,
  • Srečko Maček, bibliotekarski specialist iz domoznanskega oddelka Osrednje knjižnice Celje,
  • doc. dr. Tatjana Dolinšek, raziskovalka in dekanja FKPV
  • in študenti, ki so v okviru projekta raziskovali e-zbirke: Katarina Ravnjak (Turizem I, FKPV), Nina Kolar (Razredni pouk, Pedagoška fakulteta MB), Neža Meh (Predšolska vzgoja, Pedagoška fakulteta MB), Nace Zabev (Komerciala I, FKPV), na povezavi Anže Krivec (francistika in italijaščina, FDV LJ) ter Maruša Vranc (Poslovne vede II, FKPV).

Okroglo mizo je povezovala mag. Petra Vovk Škerl.

 

ozadnje anketa knjiznica

 

Javni razpis za izbor operacij se izvaja v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021-2027 v Sloveniji v okviru: cilja politike 4: Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic; prednostne naloge 6: Znanja in spretnosti ter odzivni trg dela in specifičnega cilja ESO4.5: Izboljšanje kakovosti, vključenosti, učinkovitosti in ustreznosti sistemov izobraževanja in usposabljanja za potrebe trga dela, vključno z vrednotenjem neformalnega in priložnostnega učenja, da bi podprli pridobivanje ključnih kompetenc, tudi podjetniških in digitalnih veščin, ter s spodbujanjem uvedbe dualnih sistemov usposabljanja in vajeništev (ESS+).

Prijavite se na naše e-novice

Bodite obveščeni in se prijavite na naše e-novice

© 2016 - 2025

Fakulteta za komercialne in poslovne vede

, vse pravice pridržane. | Piškotki